Fizyka

1. Przelicznik jednostek - Dość rozbudowana aplikacja do przeliczania różnych wielkości fizycznych.
>>>>> LINK DO STRONY WWW <<<<<

2. Physion to darmowy program przeznaczony do eksperymentowania z podstawowymi prawami fizyki na ekranie monitora. Physion to prosta w obsłudze aplikacja, która pozwoli lepiej poznać tą interesującą dziedzinę nauki. Program nie tylko daje możliwość przetestowania najprostszych zjawisk, ale także pozwala konstruować skomplikowane i złożone cięgi przyczynowo skutkowe. Physion to doskonały program edukacyjny, który pozwoli lepiej poznać świat fizyki.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

3. Resistor Colour Code Solver to prosty w obsłudze program służący do obliczania wartości fizycznych rezystora z jego kodu koloru i vice-versa. Resistor Colour Code Solver pozwala określić takie parametry jak: rezystancja nominalna, tolerancja, moc znamionowa, napięcie graniczne i temperaturowy współczynnik rezystancji. Program rozpoznaje kody 4, 5, i 6 paskowe, a także umożliwia użytkownikowi na dopasowanie kolorów do swoich potrzeb. Resistor Colour Code Solver to niezastąpione narzędzie w określaniu typów rezystorów.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

4. Asystent Elektronika to zaawansowany program z mnóstwem funkcji, który będzie wspaniałym dodatkiem przy pracy każdego elektronika. Asystent Elektronika posiada dziesiątki możliwości, baz danych oraz wyliczeń. Wśród nich znaleźć można m.in. bazę układów TDA, kalkulatory układu NE555, wyliczanie rezystora diody LED, wyliczanie rezystancji zastępczej, przeliczanie woltów, amperów i watów, sterowanie portem LPT oraz mnóstwo innych funkcji. Asystent Elektronika posiada wygodne w obsłudze menu i dobre wsparcie techniczne na stronie producenta. Program umożliwia aktualizację baz danych, programu i pliku pomocy przez Internet.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

5. LogicCircuit jest bezpłatnym, specjalistycznym programem edukacyjnym, który umożliwia użytkownikowi tworzenie symulacji cyfrowych, logicznych obwodów scalonych. LogicCircuit został tak zaplanowany, by to użytkownik mógł w pełni zdecydować o charakterze oraz kształcie swojego projektu. Co więcej, program doskonale sprawdza się również w tworzeniu modeli hierarchicznych. Dodatkowo, LogicCircuit posiada przystępny interfejs i jego obsługa nie powinna sprawić kłopotu nawet laikom, którzy nie mają zbyt dużego doświadczenia w obsłudze komputerów. LogicCircuit to niezwykle rozbudowana aplikacja, która z pewnością znajdzie swe zastosowanie na komputerach studentów fizyki czy informatyki.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

6.  PCB Artist to przyjazny użytkownikowi i w pełni darmowy program służący do projektowania płytek obwodów drukowanych (tzw. PCB layout). PCB Artist jest prosty w użyciu i oferuje moduł importowania i eksportowania gotowych projektów (jedyne ograniczenie to eksportowanie w GERBER). Co ważne, w PCB Artist znajduje się również kilka pełnych przewodników, które z pewnością pomogą rozpocząć projektowanie wszystkim początkującym użytkownikom. PCB Artist oferuje bazę ponad 270 tysięcy części.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

8. Dekoder Elektronika to absolutnie niezbędny program dla każdego elektronika. Dekoder Elektronika ma zapisane w sobie informacje o kolorowym kodowaniu kondensatorów i rezystorów, które występuje na obudowach tych elementów. Czasami niemożliwe jest sprawdzenie miernikiem oporu rezystora, bądź pojemności kondensatora, dlatego w tym momencie z pomocą przychodzi Dekoder Elektronika. Dekoder Elektronika w kodach kolorowych zapisane ma dodatkowe informacje, jak np. maksymalna temperatura pracy, oraz szereg wartości.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

9. ABIG Gitara służy do obliczania zestawu czterech zmianowych kół zębatych, które tworzą przekładnię. To właśnie tytułowa gitara. ABIG Gitara jest przeznaczony dla specjalistów, ale może być również wykorzystany przez studentów na uczelniach technicznych do sprawdzania obliczeń. ABIG Gitara posiada wersję polską i angielską.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

10. FizMan jest to program służący do wyliczania poszczególnych wartości z wybranych wzorów. FizMan jednocześnie umożliwia szybkie przypomnienie sobie wzorów i ich wszystkich przekształceń. FizMan zawiera praktycznie wszystkie wzory z zakresu gimnazjum. Dodatkową opcją FizMan jest przelicznik jednostek pomiędzy jednostkami zwykłymi, kwadratowymi, sześciennymi oraz km/h na m/s i odwrotnie. Typy wzorów, które znajdują się w FizMan: ruch jednostajnie prostoliniowy, ruch jednostajnie przyśpieszony, ruch jednostajnie opóźniony, siła przyciągania, druga zasada dynamiki, pęd, praca, moc, energia potencjalna, energia kinetyczna, gęstość, ciśnienie, napięcie, natężenie, opór, praca prądu (w odbiorniku), moc prądu, energia spoczynkowa cząstki.