Języki obce

1. Multi-Lingual Vocabulary Trainer (Wielojęzyczny Trener Słówek) - to program do nauki języków obcych poprzez ciągłe przepisywanie wybranych słówek. Multi-Lingual Vocabulary Trainer da możliwość stworzenia opisu, który ułatwi zapamiętywanie. Aplikacja może dokleić skategoryzować poszczególnego słówka i przypisać do nich obrazki, które pokażą znaczenie określonych fraz. Multi-Lingual Vocabulary Trainer przyspieszy naukę języków obcych. Aplikacja opiera się na bardzo prostym interfejsie, który nie sprawi problemów nawet początkującym użytkownikom.

>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

2. ETS Learn Vocabulary By Pictures to ciekawa edukacyjna aplikacja dla dzieci, która uczy języka angielskiego dzięki kolorowym i zabawnym obrazkom. ETS Learn Vocabulary By Pictures wyświetla rysunki ułatwiające początkową edukację tego języka. Aplikacja posiada rozbudowaną bazę danych, w której można znaleźć 37 obrazków ze zwierzątkami, 36 ze sprzętem codziennego użytku, 12 z częściami ciała, 36 z ubraniami, 12 z opisami kolorów, 20 z roślinami, 36 z instrumentami muzycznymi, 28 z liczbami, 20 ze szkołą, 32 z dyscyplinami sportowymi, 20 z narzędziami, 28 z opisem transportu publicznego i 19 z opisami najróżniejszych warzyw. ETS Learn Vocabulary By Pictures to rozbudowany program edukacyjny, który ułatwi naukę języka angielskiego dzieciom. Aplikacja znajdzie zastosowanie w każdym przedszkolu i pierwszych klasach szkoły podstawowej.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

3. Morse Machine to darmowe narzędzie do nauki kodu Morse'a. Morse Machine umożliwia pełną naukę kodu Morse'a. Użytkownik sam może ustalić czy chce uczyć się liczb, cyfr czy symboli oraz ustalić prędkość kursu. Morse Machine wyświetli użytkownikowi znaki w kodzie Morse'a, a ten musi je jak najszybciej odszyfrować.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

4. Słownik synonimów (niemiecki) Lite to darmowy program służący do wyszukiwania synonimów w jęz. niemieckim. Słownik synonimów (niemiecki) Lite zwiera w bazie około 30 000 artykułów hasłowych, które są ze sobą powiązane. Słownik synonimów (niemiecki) Lite umożliwia rezygnację z ciężkiego i niewygodnego słownika w formie papierowej. Wyszukiwanie wyrazów bliskoznacznych jest bardzo intuicyjne a bogaty zbiór pomoże przy pisaniu niemieckojęzycznej pracy naukowej, wypracowania, artykułu lub wpisu na blogu. Słownik synonimów (niemiecki) Lite sprawia, że można popisać się erudycją i dobrym stylem... Także w jęz. niemieckim!

5. Duolingo
Aplikacja umożliwia naukę języka angielskiego z polskim interfejsem. Nauka pozostałych języków obcych możliwa jest z opcją anglojęzycznej wersji aplikacji.
Duolingo jest całkowicie darmową aplikacją. Żaden z dostępnych kursów czy dodatkowych funkcji nie jest płatny. Sama nauka przypomina nieco zabawę, trochę grę. Lekcje nie są długie, skupione na jednej konkretnej tematyce, po której następuje test sprawdzający wiedzę. Za poprawne rozwiązanie testu otrzymuje się nagrody (odznaki). Jeżeli przy rozpoczęciu kursu okaże się, że dany temat lekcji jest nam znany, lekcję można przeskoczyć po poprawnym rozwiązaniu sprawdzianu.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

6. ABC Kid Genius to darmowa aplikacja do nauki języka angielskiego przeznaczona dla najmłodszych użytkowników. ABC Kid Genius pomoże dzieciom w szybkim przyswojeniu sobie wymowy liter alfabetu angielskiego. Ponadto, program doskonale sprawdzi się w nauce liczenia oraz czytania. Plusem aplikacji jest również możliwość dostosowania ABC Kid Genius do reguł językowych obowiązujących w Wielkiej Brytanii lub Stanach Zjednoczonych. ABC Kid Genius to niezwykle zaawansowana, bezpłatna aplikacja, która pomoże dzieciom w przyswojeniu podstaw języka angielskiego.
>>>>> LINK DO PROGRAMU <<<<<

7. TheSage English Dictionary and Thesaurus to kompletny i w pełni darmowy słownik języka angielskiego, który idealnie nadaje się do urządzeń mobilnych dla osób, które nie mogą zawsze skorzystać z połączenia internetowego. The Sage English Dictionary and Thesaurus umożliwia sprawdzenie kilkuset tysięcy haseł języka angielskiego, które tłumaczy również po angielsku. Najważniejsze cechy The Sage English Dictionary and Thesaurus to szybkie wyszukiwanie i wyświetlanie haseł, możliwość zastosowania anagramu, historia sesji, kopiowanie na pulpit znalezionych pozycji i wiele innych. The Sage English Dictionary and Thesaurus jest w pełni kompatybilny z takimi aplikacjami jak IE, Word, Firefox, Outlook czy Thunderbird. Osoby, które mają dostęp do sieci mogą skorzystać również z bardziej rozbudowanej bazy danych.

8. 50 languages – 50 języków
To aplikacja przeznaczona wyłącznie dla uczniów początkujących. Za jej pomocą można nauczyć się podstawowych słów i zwrotów do poziomu A2. Każdy materiał jest podzielony na działy tematyczne, gdzie znajduje się wymowa oraz pisownia danego wyrazu lub zwrotu.  Zawarte w aplikacji pliki audio mogą stanowić uzupełnienie do szkolnych lekcji języka. Narzędzie się również w przypadku osób, które bardzo dawno uczyły się danego języka, a nie korzystały z niego i muszą sobie przypomnieć jego podstawy. Dzięki pełnym zwrotom i zdaniom program może być przydatny w podróży i wspomóc komunikację w hotelu lub restauracji. Aplikacja dostępna jest w 40 językach oraz w około 1600 kombinacji par językowych.