Wizyta Prezydenta w naszej szkole

14 października 2013r. był wyjątkowym dniem w historii naszego gimnazjum. Mieliśmy zaszczyt gościć Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego, który uświetnił swą obecnością uroczystość inauguracji II edycji programu dokształcania kadr oświaty „Klucz do uczenia” autorstwa kujawsko-pomorskiego samorządu wojewódzkiego.
Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 1 w Żninie, pan Krzysztof Kaczmarek, powitał głowę państwa w progach szkoły i wręczył Prezydentowi okolicznościowy medal upamiętniający nadanie placówce imienia 750-lecia Miasta Żnina.
W swoim wystąpieniu Bronisław Komorowski podziękował za gorące przyjęcie, złożył nauczycielom życzenia i podsumował zmiany, jakie zaszły w polskiej oświacie od 1989 roku. Nawiązał również do jubileuszu 750-lecia Żnina, nad którym objął honorowy patronat. Po oficjalnym spotkaniu Prezydent chętnie rozmawiał z nauczycielami i pozował do pamiątkowych zdjęć.

Informacje o wizycie na stronie tygodnika lokalnego Pałuki

Informacje o wizycie na stronie Urzędu Miejskiego w Żninie